Retail én kantoren brengen meer op, maar het blijft zoeken

17 april 2025

Meer inkomsten dankzij slimme keuzes en betere bezetting

Terugkerende bezoekers zorgen voor hogere omzet winkelbelegger Eurocommercial PropertiesBij zowel winkelbelegger Wereldhave als kantorenbelegger NSI stond het eerste kwartaal van 2025 in het teken van stijgende huurinkomsten. Een goed begin van het jaar, zeker in een markt die nog altijd voorzichtig is.

Wereldhave wist alle voormalige Blokker-locaties succesvol opnieuw te verhuren, net als drie voormalige winkels van de failliete interieurketen Casa. Het bedrijf profiteert van een toenemende bezettingsgraad en ziet volgens ceo Matthijs Storm een ‘aanhoudende verbetering van de winkelverhuurmarkten’.

De nettohuurinkomsten van Wereldhave stegen in het eerste kwartaal met 9,4% naar €37 miljoen. Daarmee kwam het directe resultaat per aandeel uit op €0,44, zo’n 7% hoger dan vorig jaar. De verbetering is mede te danken aan recente overnames in Luxemburg, die het rendement zichtbaar hebben versterkt.

NSI houdt koers vast ondanks lichte tegenwind

Ook NSI zag zijn huurinkomsten stijgen, al bleef de groei iets bescheidener. Met een toename van 9,6% kwam het totaal op €12,8 miljoen voor het eerste kwartaal. De winst per aandeel, gemeten volgens de Epra-standaard, kwam uit op €0,42.

Toch is het niet alleen hosanna bij de kantorenbelegger. De leegstand nam licht toe en volgens topman Bernd Stahli is het beleggingssentiment in de vastgoedmarkt op z’n best ‘gematigd’. Ondanks het feit dat er voor meer dan een miljard euro aan kantoren te koop staat, blijven veel deals uit. De markt blijft in zijn woorden ‘een kopersmarkt’, waarbij niet alles zomaar van eigenaar zal wisselen.

Strategie en timing maken het verschil

Wat opvalt in beide kwartaalrapporten is het belang van actief portefeuillebeheer. Waar Wereldhave zijn slag heeft geslagen met nieuwe huurders en buitenlandse acquisities, blijft NSI voorzichtig opereren in een onzekere markt. Beide bedrijven benadrukken dat het draait om scherp blijven, kansen pakken waar ze liggen en tegelijkertijd voorbereid zijn op schommelingen in het sentiment.

Voor professionals die zich bezighouden met winkel- of kantoorvastgoed is er dus genoeg om in de gaten te houden. De huurinkomsten stijgen, maar wie wil blijven groeien, moet blijven sturen.

Bron: fd.nl